Przekaż swój 1%

Każdego roku osoby osiągające jakiekolwiek dochody muszą rozliczyć się ze swojego podatku PIT. Każdego roku około 50 dzieci w Polsce diagnozowanych jest w kierunku SMA.

Co to oznacza dla rodziców?

Oprócz tego, że rodzice drżą o los swojego dziecka i wszelkimi siłami starają się zapewnić mu jak najlepszą przyszłość, borykają się też z trudnościami finansowymi. Dotyczy to również rodzin zamożniejszych, gdyż rdzeniowy zanik mięśni pochłania gigantyczne pieniądze każdego miesiąca. Rodzice, u których dzieci diagnozuje się SMA, bardzo często muszą zrezygnować z pracy zawodowej. Przynajmniej jedno z nich musi skupić się na opiece nad dzieckiem, a przysługujące mu w takiej sytuacji zasiłki państwowe są niewielkie i nie wystarczają na pokrycie podstawowych potrzeb rodziny. Ten czas, który w ten sposób próbują sobie wygospodarować rodzice, jest niezbędny, by wozić dziecko na systematyczne rehabilitacje, na wizyty lekarskie, często nawet w miastach oddalonych od miejsca zamieszkania.

Na co potrzebne są pieniądze z 1% podatku?

Dzieci z SMA stopniowo tracą władzę w ciele, dlatego muszą poruszać się na specjalistycznych wózkach inwalidzkich. W cięższych przypadkach ich układ oddechowy jest coraz mniej sprawny i wymaga podłączania do specjalistycznego sprzętu. Oprócz tego należy systematycznie wykupywać leki, które spowalniają przebieg choroby oraz prowadzić rehabilitację – koniecznie z wykwalifikowanym fizjoterapeutą, którego usługi również kosztują.

Rodzice dzieci chorych na SMA każdego miesiąca zmagają się z ponoszeniem olbrzymich, wielotysięcznych kosztów, które zdecydowanie przekraczają możliwości zarobkowe rodziny – a tę przecież też trzeba utrzymywać. Nie zarobią na to samodzielnie – dlatego dokładamy wszelkich starań, by odciążyć rodziców dzieci chorych na SMA w kwestii finansowej. Twój 1% podatku bardzo w tym pomaga!

Jak oddać 1% podatku?

Rozliczając się za poprzedni rok, po prostu wypełnij odpowiednią rubrykę w swoim zeznaniu podatkowym, wpisując numer KRS naszej misji. Należy również obliczyć kwotę 1% podatku i wpisać ją we właściwe okienko. To Twoja darowizna, której przekazanie nic Cię nie kosztuje! Oddajesz część swojego podatku dochodowego, która dzięki temu zasili konto mogące sfinansować leczenie wielu dzieci chorych na SMA. Jeśli nie zdecydujesz się na oddanie swojego 1% podatku organizacji pożytku publicznego, wówczas pieniądze te trafią do rządowej puli, a wtedy już nie Ty decydujesz, jak je zagospodarować!

Zachęcamy do odpisywania 1% podatku podczas wypełniania rozliczenia podatkowego, na rzecz naszej misji. W ten sposób realnie i bardzo korzystnie wspierasz dzieci chore na rdzeniowy zanik mięśni, pomagając im wydłużyć życie i uczynić je bardziej komfortowym. Twój 1% podatku to dla Ciebie tak niewiele, a dla tych dzieci – to szansa na godne życie!