Zgłoś dziecko

Każdego dnia i nie posiadasz się ze szczęścia, że wreszcie stałeś się Rodzicem – uczucie wzruszenia towarzyszy Ci odkąd dowiedziałeś się, że będziesz mieć dziecko. Jednak z czasem obserwujesz niepokojące sygnały – osłabioną ruchliwość dziecka, które powinno przecież stawać się coraz bardziej energiczne i samodzielne. Zgłaszasz się z nim do pediatry mając nadzieję, że usłyszysz „nic niepokojącego się nie dzieje”, a tymczasem lekarz zleca coraz to nowsze badania. W końcu dostajesz diagnozę – rdzeniowy zanik mięśni.

W Twojej głowie przewijają się setki myśli, masz wrażenie, że zaraz rozsadzą Ci czaszkę… Dotychczas byłeś mistrzem w opanowywaniu krytycznych sytuacji w domu czy w pracy. W obliczu choroby swojego dziecka stajesz się bezradny i nie wiesz, gdzie postawić kolejny krok. Wiesz tylko jedno – nigdy nie ustaniesz w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań dla swojego dziecka. Zrobisz wszystko, aby żyło jak najdłużej i możliwie jak najbardziej szczęśliwie.

Dlatego właśnie powinieneś trafić do nas!

Jesteśmy ludźmi wspierającymi dzieci chorujące na SMA, oraz w sposób naturalny – ich rodziców. Udzielamy Wam wsparcia na wielu płaszczyznach, pomagając przede wszystkim uporządkować sobie w głowie wszystkie rzeczy związane z chorobą i dodając Wam siły do walki. Jesteśmy po to, by wskazać Wam drogę – pokazać możliwości współczesnej diagnostyki oraz medycyny, udostępnić nasze kontakty, zapoznać z innymi rodzicami i dziećmi cierpiącymi na tę samą chorobę, byście poczuli się choć trochę mniej samotni w tym, co Was spotkało.

Jakiej pomocy udzielamy?

Otaczamy Ciebie i dziecko opieką psychologiczną, dajemy możliwości rehabilitacji, która jest niezbędna, by spowolnić postęp choroby. Organizujemy środki na kosztowne leczenie nierefundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowotny. Pomagamy w załatwianiu wszelkich formalności związanych z podjęciem leczenia, rehabilitacji, uzyskaniem zwrotów kosztów i tym podobnych.

Zmagamy się z tą chorobą u wielu naszych podopiecznych. Doskonale wiemy, jak ona przebiega i właśnie dzięki temu, że znamy tego wroga, jesteśmy w stanie z nim skutecznie walczyć. Wiemy, jakim ciosem dla rodziców jest choroba i konieczność odwrócenia swojego życia o 180 stopni w celu podporządkowania go swojemu ukochanemu dziecku. Nagle trzeba zmierzyć się z biurokracją, brakiem funduszy na leczenie, brakiem czasu na pracę zawodową, koniecznością dogłębnego zapoznania się z kwestiami zdrowotnymi dotyczącymi dziecka.

Zgłoś do nas swoje dziecko!

Będąc pod naszą opieką Twoje dziecko zyskuje szansę na dobre, jak najdłuższe życie. Pomagamy w zakupie sprzętu medycznego, organizujemy rehabilitację, pokrywamy gigantyczne koszty leczenia, wspieramy Was na duchu. Zgłoś do nas swoje dziecko, a nie będziecie sami z diagnozą, którą jest SMA!